O nas

Serwis apartmentsincracow.com.pl to próba przedstawienia atrakcji Krakowa, związanych z nim legend, ciekawostek, ważnych i fascynujących postaci, a także prezentacja interesujących kwater i miejsc noclegowych. Postaramy się w naszym serwisie zaprezentować najwspanialsze zabytki miasta, jego muzea oraz odbywające się tu cyklicznie wydarzenia kulturalne i imprezy.

Dawna stolica Polski jest atrakcyjna dla torysów z różnych względów: znakomita architektura i zabytki, kultura i rozrywka na wysokim poziomie. Kraków to, było nie było, gród królewski, miasto artystycznej bohemy. O tym, jak ważnym miejscem w Europie było miasto od wieków, niech świadczy średniowieczne powiedzenie, że „Gdyby nie było Rzymu, tedy by Kraków był Rzymem”.

Trzeba przyznać, że Kraków to jedyne takie miasto w Polsce. Żadne nie może się z nim równać jako świadkiem historii. Nigdzie indziej nie spotkamy się z takim skupiskiem zabytków najwyższej klasy i z tak nierozerwalnym splotem tradycji z nowoczesnością.

Mamy nadzieję, iż nasza witryna będzie stanowiła rzetelne i komplementarne źródło turystycznej wiedzy o tym mieście, będzie przewodnikiem po Krakowie, dzięki któremu pobyt w stolicy Małopolski będzie niezwykle ciekawy i inspirujący.

Zapraszamy do Krakowa!